تربیت سگ

استفاده از روش‌های منسوخ شده در تربیت سگ بزرگترین اشتباه افراد کم تجربه است.
به شما تبریک میگوییم؛ وقتی اینجا هستید یعنی میخواهید جزو این دسته از افراد نباشید.
آموزش سگ

 

تربیت سگ

 

تربیت سگ یا Dog training مهمترین بخش زندگی یک سگ است. چیزی که با سهل انگاری در مورد آن میتواند مشکلات زیادی ایجاد کند و بالعکس اگر سگتان را به خوبی آموزش دهید یک زندگی سراسر آرامش را در کنار یکدیگر خواهید داشت، فقط کافیست روزانه سه الی چهار بار و هر بار به مدت 10 الی 15 دقیقه با سگ تمرین کنید. به همین سادگی پس از 21 روز سگ شما فرامین زیادی را یاد گرفته است. پس بیایید از همین امروز تربیت سگ تان را شروع کنید. برای اطلاع از چگونگی پروسه آموزش سگ تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

آموزش و تربیت سگ یعنی چه؟

تربیت سگ یعنی به سگتان یاد بدهید برای زندگی کردن در کنار شما باید چه کارهایی انجام بدهد و چه کارهایی را انجام ندهد. گستره تربیت سگ بسیار وسیع است و شما هرچه را که بخواهید میتوانید به سگتان یاد بدهید زیرا مغز سگ آماده یادگیری هرچیزی است که دوست دارید سگتان انجام دهد. از آموزش فرمان های ابتدایی ( مثل بشین، بخواب، بمون، صبر کن و … ) گرفته تا آموزش های تخصصی برای هر نژاد ( مثل آموزش گارد ،شکار، مواظبت از کودک، سگ دستیار اوتیسم و … ) و حتی آموزش های فانتزی ( مثل آموزش مُردن به سگ ، آموزش دست دادن به سگ ، آموزش نشستن روی دو پا و … ). قبل از شروع، باید بدانید که تربیت سگ کار بسیار ساده ای است اما شما باید راه درست انجام دادن آن آموزش را بدانید در غیر این صورت نه تنها نتیجه دلخواه را نمیگیرید بلکه ممکن است کاملا نتیجه عکس بگیرید. در این مقاله تمام اطلاعات مورد نیاز برای تربیت سگ را یاد خواهید گرفت.

تربیت سگ

منظور از تربیت سگ چیست؟ چرا باید سگمان را آموزش بدهیم؟

اگر سگتان را آموزش ندهید چه اتفاقی می افتد؟

سگ هایی که آموزش ندیده باشند نمیدانند در شرایط مختلف چه واکنشی باید از خود نشان دهند و به ناچار خودشان تصمیم میگیرند که در آن زمان چه کاری انجام بدهند. طبیعتا تصمیمات سگ با تصمیمات ما یکسان نیست و ممکن است کارهایی را انجام بدهد که ما آن را اشتباه بدانیم. برای مثال اگر شما جای دستشویی را به سگتان یاد ندهید خودش انتخاب میکند که کدام قسمت از منزل دستشویی کند و این امر دردسرهای زیادی را به دنبال خواهد داشت. همچنین عدم آموزش صحیح سگ باعث بروز مشکلات رفتاری میشود که آن را ناهنجاری رفتاری می‌نامیم. در پی این اتفاق، زندگی با سگ ها سخت خواهد شد و کم کم اطرافیانتان ارتباطشان را با شما قطع میکنند زیرا هیچکس دوست ندارد به مهمانی برود که میزبان آن یک سگ پر سر و صدا وپرخاشگر دارد. پس باید اجتماعی شدن سگ را جدی بگیرید و او را به درستی تربیت کنید.

تربیت سگ

اگر روی تربیت سگ کار نکنیم چه اتفاقی می افتد؟

آلفا شدن سگ یعنی چه؟

اصطلاحی که اغلب افرادی که سگ دارند به گوششان خورده، همین « آلفا بودن » است. این اصلاح را وقتی بکار میبرند که سگ از شما حرف شنوی نداشته باشد و خودش تصمیم بگیرد چه کاری انجام بدهد و چه کاری را انجام ندهد. بیایید اول این اتفاق را ریشه یابی کنیم. سگ ها بطور ذاتی حیوانات اجتماعی بوده و بصورت گله ای زندگی میکنند و کاملا طبیعی است که هر گله برای بقا و ادامه ی حیات باید یک رئیس داشته باشد که به آن الفا میگویند. این رهبر و رئیس ویژگی های خاص خودش را دارد مثل اینکه جلوتر و در صدر گله حرکت میکند؛ اولین نفری است که غذا میخورد؛ نسبت به اعضای عادی گله برتری دارد و تصمیمات مهم را او میگیرد و … . سگ خودش را در گله میبیند حالا تفاوتی ندارد که آن گله خودش و سایر سگ ها باشد یا خودش و اعضای خانواده شما. حال اگر شما نتوانید یا نخواهید رئیس خانه باشید، سگ خودش این وظیفه را برعهده میگیرد چون از نظر سگ یک گله نباید بدون رئیس باشد.

تربیت سگ

آلفا شدن سگ به چه معنا است؟ سگ آلفا چه سگی است؟

چکار کنم سگم آلفا نشود؟

 • هیچگاه قبل از غذا خوردن خودتان به سگ غذا ندهید.
 • هنگام پیاده روی اجازه ندهید سگ جلوتر از شما حرکت کند و سگ همیشه باید در کنار شما یا یک قدم عقب تراز شما حرکت کند.
 • همیشه شما آغار کننده و پایان دهنده بازی ها باشید.
 • هیچگاه برای ساکت ماندن و واق نزدن به سگ باج ندهید.

باید خودتان سعی کنید با توجه به مطالبی که در بالا خواندید ویژگی های یک رئیس را در خود تقویت کنید زیرا با رعایت این نکات ابتدایی میتوانید تا حد زیادی از آلفا شدن سگتان جلوگیری کنید. اما اگر الاین یک سگ آلفا دارید و میخواهید از این شرایط نجات پیدا کنید حتما آموزش ما را در این مورد از اینجا تهیه کنید.

تربیت سگ

چگونه از آلفا شدم سگ جلوگیری کنیم؟

مهمترین بخش تربیت سگ چیست؟

قبل از اینکه از سگتان انتظار انجام کاری را داشته باشید باید اول به نژاد، جنسیت و سن سگتان توجه کنید. برخی از آموزش ها مناسب به نژادی خاص هستند و برخی آموزش ها نیز به سن سگ ارتباط مستقیم دارد. برای مثال شما نمیتوانید از یک تریر انتظار حفاظت و نگهبانی داشته باشید زیرا این آموزش مخصوص نژاد سگ های کار مثل ژرمن شپرد، دوبرمن پینچر، روتوایلر، مالینوا و … است. همچنین آموزش نگهبانی برای سگهایی که بطور ذاتی توانایی گذراندن آموزش گارد را دارند منوط به رسیدن به سن خاصی است. برای مثال نژاد ژرمن شپرد برای نگهبانی بسیار عالی عمل میکند اما آیا دادن این آموزش به یک توله 4 ماهه امکان پذیر است؟ طبیعتا خیر زیرا سگ باید تا حدی به سن بلوغ نزدیک شود تا توانایی درک محیط اطراف را داشته باشد و بتواند در لحظات حساس بهترین تصمیمات را بگیرد.

تربیت سگ

هیچگاه بیشتر از توانایی های ذاتی سگتان توقع نداشته باشید.

بهترین سن تربیت سگ

عموما سن 8 هفتگی به بالا بهترین سن برای شروع آموزش ها به سگ است. البته در این سن نمیتوان از سگ توقع داشت همه چیز را یاد بگیرد. در این سن میتوانید از آموزش های ابتدایی مثل آموزش اسم به سگ و آموزش محل دستشویی به سگ شروع کنید. با دادن آموزش های ساده و راحت در ابتدای کار به ذهن توله کمک میکنید تا آمادگی پذیرش آموزش های پیچیده تر را پیدا کند. میتوانید از سن 2 الی 2.5 ماهگی آموزش های فرمان پذیری را آغاز کنید.

آموزش سگ

بهترین سن برای شروع آموزش توله سگ از 8 هفتگی است.

آموزش فرمان پذیری

به مجموعه فرمان های ضروری که سگ باید آنها را یاد بگیرد تا بتواند کنار انسان ها با آرامش زندگی کند، فرمان پذیری گفته میشود. این آموزش شامل 12 فرمان است که 5 تای آنها فرمان های اصلی هستند مثل : بشین ، بخواب ، بمان ، بیا ، همقدم شدن با شما و بقیه فرامین مکمل فرمان های اصلی هستند مثل : صبر کن ، بگیر ، بنداز ، فرمان اضطراری ، آموزش نه ، بخور و نخور . سگی که تمام این فرمان ها را بلد باشد و در هر شرایطی آنها را اجرا کند یک سگ فرمان پذیر است در غیر این صورت حتما روی تربیت سگ تان بیشتر کار کنید.

برای اینکه با کمترین هزینه بتوانید یک سگ کاملا آموزش دیده داشته باشید توصیه میکنیم فیلم تربیت سگ را که در قالب دی وی دی ارائه میشود را از اینجا تهیه کنید.

تربیت سگ

بهترین و کامل ترین ویدئوی آموزش سگ. مناسب برای تمام نژاد ها

سگ های بالغ را هم میتوان آموزش داد؟

بله تمام سگ ها آموزش پذیرند اما هرچه سن سگ پایین تر باشد سریع تر آموزش میبیند و چیزهای جدید را یاد میگیرد. یک نهال درخت را درنظر بگیرید که وقتی تازه روییده باشد به راحتی میتوان آن را خم کرد و حالت داد اما هرچه بزرگتر میشود و شاخه هایش ضخیم تر میشود خم کردن آن به راحتی امکان پذیر نیست. پس بهتر است از سنین پایین تربیت سگ تان را جدی بگیرید. البته سگ ها تا سن دو و نیم سالگی به خوبی توانایی یادگیری دارند و میتوان به راحتی چیزهای مختلف را به آنها یاد داد اما پس از آن هرچه سن سگ بالاتر برود سرعت یادگیری اش کمتر میشود و باید حوصله و وقت بیشتری برای آموزشش صرف کنید.

آموزش سگ

سگ های بالغ را هم میتوان آموزش داد به شرطی که صبر و حوصله به خرج دهید.

سگ های ماده آموزش پذیرتر هستند یا سگ های نر؟

جنسیت سگ در میزان هوش آنها تاثیری ندارد اما اگر بخواهیم دقیق تر این مسئله را بررسی کنیم باید گفت در برخی امور سگ های نر به دلیل داشتن جثه بزرگتر و زور بدنی بیشتر موفق ترند و در گاهی امور نیز ماده ها به دلیل عِرق بیشتر و حساسیت بیشتر روی محیط اطراف، بهتر عمل میکنند. همانطور که گفتیم جنسیت در میزان هوش و آموزش پذیری مطرح نیست اما گاهی اوقات شرایط جسمی به سگ کمک میکند تا برای برخی آموزش ها مناسب تر باشد. مثلا سگ هایی که گوش های افتاده و بلندی دارند حس بویایی قوی تری دارند و برای کارهایی مثل جستجو و نجات عملکرد بهتری دارند.

تربیت سگ

فکر میکنید سگ ماده زودتر آموزش میبیند یا سگ نر؟

مهمترین آموزش هایی که سگ ها باید در طول عمرشان ببینند.

پیش تر در مورد تربیت سگ و فرامین مورد نیاز صحبت کردیم. در این قسمت قصد داریم در مورد آموزش های ضروری تر صحبت کنیم. این آموزش ها شامل : اجتماعی شدن، واق نزدن نسبت به افراد و حیوانات، خراب نکردن اسباب بازی ها و وسایل محیط اطراف، آموزش محل دستشویی و … . چنانچه سگ شما به خوبی این آموزش ها را نبیند زندگی را برای خودش، شما و همسایگانتان بسیار سخت خواهد شد. بهترین راه برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی آموزش درست و اصولی در زمان تولگی است. هرچه سن سگ کمتر باشد توانایی پذیریش تغییر بیشتری دارد و در برابر تغییر مقاومت نمیکند و میتوان به راحتی آن را آموزش داد.

آموزش توله سگ

اولین قدم برای داشتن یک سگ مودب، آموزش اوست.

آموزش محل دستشویی به سگ

این آموزش باید به محض ورود سگ به خانه تان آغاز شود. بهتر است برای این کار از قطره آموزش ادرار و پد زیر انداز بهداشتی استفاده کنید. چنانچه آموزش دستشویی را بصورت اصولی با سگتان تمرین کنید حدودا 10 روز و نهایتا دو هفته به طول خواهد انجامید. نکته قابل توجه این است که در طول دوره آموزش محل دستشویی به سگ باید حتما از پارک سگ استفاده کنید و سگ را به محیط معینی محدود کنید تا نتواند به همه جای خانه دسترسی داشته باشد و جاهای اشتباه ادرار یا مدفوع کند. هر زمان که جای اشتباه دستشویی کند باید حتما اول آن را به خوبی پاک کنید و سپس با اسپری های پاک کننده جای ادرار و مدفوع، که از پت شاپ ها قابل تهیه هستند، روی آن نقاط بپاشید.

اگر برای آموزش محل دستشویی به سگتان نیاز به کمک دارید میتوانید ویدئوی آموزشی ما را در اینجا ببینید.

آموزش دستشویی به توله سگ

از اولین آموزش هایی که به سگ باید بدهید آموزش دستشویی است.

رفع ناهنجاری های رفتاری

برای جلوگیری از ایجاد مشکلات رفتاری باید تمام تلاشتان را به خرج بدهید زیرا رفع کردن این مشکلات نیاز به صبر و حوصله، هزینه و زمان زیادی دارد. باج دادن به سگ عامل اصلی ایجاد مشکلات رفتاری در سگ ها است. برای مثال شما در آپارتمان زندگی میکنید و واق زدن سگتان باعث اعتراض همسایه ها خواهد شد. در این حالت با کوچکترین صدایی که از سگتان خارج میشود به سرعت کنارش میروید و او را ساکت میکنید تا بقیه اعتراض نکنند. با این کار شما قطعا مهمترین اشتباه را مرتکب میشوید چون سگ یاد میگیرد که به محض واق زدن میتواند توجه شما را جلب کند و هر زمان که واق بزند شما به سمتش میروید. البته تعداد مشکلات رفتاری بسیار زیاد است و هرکدام دلیل و منشا متفاوتی دارند که برای رفع هرکدام از آنها باید راهکار خاصی به کار گرفت و نمیتوان تمام مشکلات را با یک روش حل کرد.

اگر سگ شما مشکل رفتاری دارد و برای رفع آن نیاز به کمک دارید میتوانید یک وقت مشاوره اختصاصی رزرو کنید تا مربیان ما بهترین و کارآمد ترین روش برای رفع مشکل شما را معرفی کنند. برای رزرو وقت مشاوره میتوانید اینجا را کلیک کنید.

تربیت سگ

ناهنجاری سگ به چه معنا است و چگونه باید آن را رفع کرد؟

آموزش های تخصصی برای هر نژاد

همانطور که گفتیم برخی نژاد ها توانایی انجام کارهای بخصوصی را دارند که شاید توسط بقیه نژاد ها نمیتواند به خوبی اجرا شود. مثل نگهبانی، شکار، جستجو، مراقبت از کودک، زنده یاب و … . شما باید از هر نژاد متناسب با توانایی های ذاتی اش توقع داشته باشید. عموما سگ های دسته کار آموزش های تخصصی دارند و برای سگ های خانگی و نژاد کوچک آموزش فرمان پذیری و نداشتن مشکلات رفتاری کفایت میکند. نژادهایی مثل ژرمن شپرد، رتوایلر، مالینوا، دوبرمن و امثالهم برای گذراندن دوره های حفاظت و نگهبانی بسیار مناسب اند. نژاد هایی مثل گلدن رتریور، لابرادور رتریور، ساموئد برای مراقبت از کودک یا سالمندان و افراد توان خواه مثل نابینایان، کودکان اوتیسم و … بهترین بازدهی را میتوانند داشته باشند. گاهی اوقات نیز نژاد های پر جنب و جوش را میتوان برای آموزش های چابکی یا اصطلاحا اجیلیتی انتخاب کرد و در مسابقات شرکت داد.

تربیت سگ ژرمن

هر سگی برای هر کاری ساخته نشده. قبل از شروع آموزش باید به توانایی های ذاتی سگتان توجه کنید.

آیا نژاد سگ در آموزش پذیری موثر است؟

بله قطعا نژاد های مختلف بهره های هوشی متفاوتی دارند. هرچه بهره هوشی بالاتر باشد، یادگیری سریع تر و راحت تر انجام میشود. در زیر ده نژاد برتر دنیا را با توجه به میزان هوش آنها میخوانید :

 1. بردر کالی
 2. پودل
 3. ژرمن شپرد
 4. گلدن رتریور
 5. دوبرمن پینچر
 6. سگ گله شتلند
 7. لابرادور
 8. پاپیلون
 9. روتوایلر
 10. سگ کتل استرالیایی

لیست کامل این نژادها را در وب سایت ویکی پدیا میتوانید ببینید.

تربیت سگ

هوش نژاد های مختلف با هم یکسان نیست و آموزش پذیری سگ های باهوش تر ، سریع تر است.

ابزار های آموزشی

برای اینکه بتوانید سگ را بصورت اصولی آموزش بدهید باید از ابزار های مناسب، در موقعیت مناسب استفاده کنید. برای مثلا استفاده از قلاده های آموزشی برای توله سگ های زیر 5 ماه مناسب نیست یا اینکه استفاده از قلاده های شوکر و خاردار بدون اینکه نحوه استفاده از آن ها را بلد باشید ممنوع است. در زیر لیستی از ابزار های آموزش سگ را میبینید :

 

کلیکر : کلیکر یک ابزار کاملا کاربردی برای تربیت سگ است که به شما در نشانه گذاری کارهای درست در ذهن سگ کمک میکند. از طرفی با استفاده از کلیکر میتوانید به مرور تشویقی خوراکی را حذف کنید زیرا نمیتوانید تا پایان عمر سگ در ازای انجام کار صحیح به او تشویقی خوراکی بدهید. کلیکر یه دستگاه بسیار کوچک است که روی آن یک دکمه قرار دارد. با فشار دادن این دکمه یک صدای همیشه یکسان تولید میکند که با شنیدن آن سگ متوجه میشود که الان کار درستی انجام داده است. استفاده از کلیکر بسیاز اسان است اما باید قبل از استفاده از آن به خوبی تمرین کنید تا مهارت استفاده از آن را بدست بیاورید.

همین الان میتوانید برای خرید استثنایی آموزش کار با کلیکر به مبلغ 12,000 تومان اینجا را کلیک کنید. 🙂

تربیت سگ

کلیکر آموزشی سگ نقش بسزایی در تربیت سگ دارد.

قلاده آموزشی ساده : این قلاده ها با نام Choke chain collars شناخته میشوند که به شکل های مختلفی تولید میشود اما کاربرد همه آنها یکسان است. وقتی بند یا همان لیش را به این نوع قلاده متصل میکنید با هر بار کشیدن این قلاده دور گردن سگ محم شده و با شل کردن لیش، قلاده هم دور گردن سگ آزاد میشود. هر بار که این کار را انجام بدهید اصطلاحا یک پالس منفی به سگ داده اید که برای اون بعنوان یک تنبیه محسوب میشود. این کار را باید بلافاصله بعد از انجام کار اشتباه انجام دهید تا سگ متوجه اشتباهش بشود. در زیر یک ویدئوی کوتاه برای آموزش استفاده از این نوع قلاده میبینید :

قلاده آموزشی خاردار : این قلاده  با نام های دیگری نظیر قلاده پرانگ ( Prong collars ) و قلاده پینچ ( pinch collars ) میشناسند. استفاده از این قلاده ها برای افرادی که با آن اشنایی ندارند ممنوع است زیرا با کوچکترین اشتباه میتوان صدمات جسمی زیادی به سگ زد که جبران کردن آن هم هزینه بر و هم دردسر ساز است. این قلاده ها توسط مربی ها استفاده میشود تا پس از یاد دادن تمام فرمان ها و هنگام اتمام دوره آموزشی، برای اصلاح ریزه کاری ها کمک بگیرند. همچنان تاکید میکنیم که اگر آموزش استفاده از این نوع قلاده ها را ندیده اید و مهارت استفاده از آن را ندارید به هیچ عنوان از این قلاده استفاده نکنید.

تربیت سگ

توجه داشته باشید که اگر مهارت استفاده از این نوع قلاده ها را ندارید، به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید.

تشویقی : مهمترین رکن در تربیت سگ استفاده از تشویقی است زیرا با دادن تشویقی کار درست را تایید میکنید و همچنین به سگ انگیزه میدهید تا دوباره آن را تکرار کند. شما باید از حداقل 4 مدل تشویقی متفاوت استفاده کنید و میزان علاقه سگ به خوردن آنها متفاوت باشد. باید از چند مدل تشویقی استفاده کنید که بتوانید با توجه به علاقه سگتان آنها را رتبه بندی کنید. یکی از این تشویقی ها باید بسیار بسیار لذیذ و مورد علاقه سگ باشد و بقیه تشویقی ها نسبت به این یکی برای سگ ارزش کمتری داشته باشند. این تشویقی ها را باید بصورت رندوم و اتفاقی به سگ بدهید و هیچگاه نباید از یک تشویقی دوبار پشت سر هم استفاده کنید. با این کار سگ هرچند تشویقی خود را بابت انجام کار درست انجام میدهد اما، همیشه برای بدست اوردن آن تشویقی که از همه بیشتر دوست دارد اشتیاق نشان میدهد و برای رسیدن به آن همه فرمان های شما را انجام میدهد.

میتوانید برای اطلاعات بیشتر و انتخاب تشویقی مناسب برای سگتان مقاله ما را در این زمینه از اینجا مطالعه کنید.

تشویقی سگ

تشویقی نقش بسزایی در تربیت سگ دارد که نباید از آن غافل شوید.

توپ بند دار : بهترین اسباب بازی برای سگ ها که میتوانید آن را بعنوان تشویقی نیز استفاده کنید توپ بند دار است. البته مهم ماهیت توپ است و اگر بند دار نیز باشد بهتر است. دلایل مختلفی برای استفاده از توپ های بند دار وجود دارد که در زیر تعدادی از آنها را میخوانید :

 • هنگامی که قرار است با سگتان توپ بازی کنید بجای گرفتن توپ، بند آن را بگیرید. این کار از گاز گرفتن اتفاقی دستتان جلوگیری میکند.
 • با گرفتن بند توپ، همانطور که توپ در دهان سگتان قرار دارد میتوانید بند را بگیرید و آن را کنترل کنید تا با توپ فرار نکند.
 • هنگامی که اب دهان سگ روی توپ ها میریزد سطح توپ لزج و لیز میشود. شما با گرفتن بند آن میتوانید از سر خوردن توپ در دستتان جلوگیری کنید.
 • میتوانید آن را به لباس تان متصل کنید و هنگام آموزش همقدم از این تکنیک به خوبی استفاده کنید.
 • این توپ ها در آموزش فرمان بگیر و بنداز به خوبی کاربردشان را نشان میدهند.
 • در مواقع لزوم هم که سگ از فاصله دور به سمت شما میدود، میتوانید با گرفتن بند و فاصله دادن آن از بدن خودتان، از آسیب های احتمالی هنگام برخورد سگ با بدنتان جلوگیری کنید.
تربیت سگ

درصورتی که سگ را به توپ بند دار علاقمند کنید میتوانید از آن بعنوان یک تشویق و جایزه جذاب استفاده کنید.

بند قلاده آموزشی : بند قلاده آموزشی باید سبک و نرم باشد تا سگ سنگینی آن را حس نکند. حس سنگینی قلاده میتواند عامل حواس پرتی و عدم تمرکز سگ باشد. از دیگر ویژگی های یک بند قلاده مناسب تربیت سگ این است که نه زیاد کوتاه و نه زیاد بلند باشد. زیرا بلند بودن بند این امکان ار به سگ میدهد تا هنگام آموزش از شما دور شود و تمرکز سگ را به هم بزند اگر تمرکز سگ به هم بخورد، تا بتوانید دوباره حواس سگ را به خودتان جمع کنید زمان ببرد و شما فقط مدت زمان مفید آموزشی تان را از دست خواهید داد. چنانچه بند قلاده کوتاه باشد باعث میشود نتوانید در مواقع لزوم ( مثلا هنگام اموزش فرمان بمان ) از سگ فاصله بگیرید و اگر هم بند قلاده را رها کنید ممکن است سگ از شما دور شود. پس طول بند قلاده بسیار در تربیت سگ مهم است.

آموزش سگ

مهمترین مشخصه برای بند قلاده تربیتی این است که طول مناسب داشته و سبک باشد.

پارک سگ : برای آموزش به سگ به یک پارک نیاز دارید. پارک سگ مشابه یک قفس بدون سقف است که میتواند به شما کمک کند تا سگتان را در یک محیط خاص محدود کنید. هنگام آموزش دستشویی این پارک به شما کمک قابل توجهی میکند تا از ادرار و مدقوع سگ در جاهای مختلف خانه جلوگیری کنید. از این طریق میتوانید سریع تر و راحت تر آموزش محل دستشویی به سگ تان بدهید. علاوه بر آن شما میتوانید زمانی که در منزل نیستید و روی او نظارتی ندارید برای محصور کردن سگ و جلوگیری از خرابکاری در منزل از پارک استفاده کنید. از دیگر کاربرد های پارک این است که قبل از شروع هر تایم تمرینی باید مدتی را در پارک بماند.

 

راهنمای انتخاب پارک مناسب برای سگ شما : پارک را باید با توجه به جثه سگتان انتخاب کنید :

 • برای نژادهای خیلی کوچک مثل پامرانین، شی هواهوا، یورکشایر و … پارک 60 * 60 شش ضلعی کفایت میکند.
 • برای نژاد های کوچک مثل تریر، شیتزو، اشپیتز و … پارک 60 * 60 هشت ضلعی مناسب است.
 • برای نژاد های متوسط مثل هاسکی، ساموئد، آکیتا و … پارک 60 * 95 هشت ضلعی مناسب است.
 • برای سگ های نژاد بزرگ مثل ژرمن شپرد، دوبرمن، روتوایلر، گلدن رتریور و … پارک 60 * 110 هشت ضلعی باید تهیه کنید.
پارک سگ

پارک در آموزش سگ و تربیت توله سگ اهمیت بسیار زیادی دارد که نباید آن را نادیده بگیرید.

کیف کمری و شورتک آموزشی : هدف از داشتن کیف کمری این است که بتوانید تشویقی ها را با تفکیک نوع در جیب های آن قرار دهید و بتوانید هر زمان که بخواهید به راحتی تشویقی مورد نظر خود را از داخل آن خارج کنید بدون آنکه دستتان در حین آموزش اشغال باشد. علاوه بر کیف کمری میتوانید از شورتک آموزشی مخصوص همین کار نیز استفاده کنید. این شورتک ها روی شلوار بسته میشوند و جیب های مجزا دارند تا بتوانید برای قرار دادن تشویقی از آن استفاده کنید.

برای خرید شورتک آموزشی اینجا را کلیک کنید.

شورت آموزشی

همیشه باید محفظه ای برای قرار دادن کلیکر، تشویقی، توپ بند دار و سایر لوازم مورد نیاز در تربیت سگ داشته باشید.

اسباب بازی با محفظه تشویقی : اسباب بازی هایی که محفظه تشویقی دارند برای سرگرمی و ورزش دادن مغز سگ بسیار مفید است. در حین دوره آموزشی بهتر است انواع بازی های فکری را با سگتان انجام دهید تا ذهنش اماده یادگیری بماند. اسباب بازی های با محفظه تشویقی عمدتا دو نوع اند. یا از جنس لاتکس و انعطاف پذیر اند که خوراکی و تشویقی را داخل آن میریزید و سگ با فشار دادن دندان روی آن، خوراکی را خارج کرده و میخورد. یا اینکه بصورت توپ های سفت هستند که تشویقی را داخل آن میریزید تا با تکان دادن توپ روی زمین و چرخیدن آن، مواد خوراکی داخل آن بیرون بریزد و بخورد. برای تهیه این توپ ها اینجا را کلیک کنید.

تربیت سگ

اسباب بازی با محفظه تشویقی برای ورزش ذهنی و آماده کردن مغز سگ برای پذیرش آموزش ها بسیار مفید است.

اسباب بازی های جویدنی و دندانی : این اسباب بازی ها خصوصا در زمان تولگی در زنگی سگ بسیار موثر است. چنانچه اسباب بازی های دندانی نداشته باشد برای برطرف کردن حس خارش لثه ها وسایل اطراف شما را میجود صرف نظر از اینکه چیز اشتباهی را میجود و به شما ضرر مالی میزند. تصور کنید پس از یک روز پر کار با خستگی فراوان به منزل باز میگردید و با تشک پاره شده و دمپایی جویده شده روبرو میشود. قطعا عصبانی خواهید شد و سگ را تنبیه میکنید. همین تنبیه میتواند باعث ترسو شدن سگ شود و در اینده برای برطرف کردن این ترس باید وقت و هزینه زیادی صرف کنید. علاوه بر آن اگر این جویدن تبدیل به عادت شود به سختی میتوان این عادت را از بین برد. لیست کاملی از اسباب بازی های جویدنی را در اینجا ببینید.

اسباب بازی سگ

اسباب بازی های جویدنی و دندانی در دوران تولگی بسیار مهم اند.

منابع معتبر آموزشی : همانطور که می‌دانید بسیاری از روش های آموزش دادن سگ که در گذشته استفاده می‌شد، به کلی منسوخ شده و با بکاربردن آنها در آموزش به سگ تان ، اشتباه بزرگی می‌کنید. بهترین راه برای تربیت سگ استفاده از منابع معتبر و به روز در این زمینه می‌باشد. ما تمام سعی و تلاشمان بر این است که این اطلاعات را از سایت های معتبر انگلیسی استخراج کنیم و آنها را به زبان فارسی و بصورت عملی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا با کمترین دردسر و بیشترین بازدهی بتوانید سگ خود را آموزش دهید.

برای شروع تربیت سگ تان میتوانید این اطلاعت معتبر را یکجا تهیه کنید. برای تهیه فیلم آموزش سگ به مدت 200 دقیقه اینجا را کلیک کنید.

تربیت سگ

منابع آموزش سگ را باید با دقت بررسی کنید و فقط به منابع معتبر اعتماد کنید.

 

فواید استفاده از کلیکر

هرچند استفاده از کلیکر 100% ضروری نیست اما اگر از آن استفاده کنید روند تربیت سگ تان برایتان راحت تر خواهد بود. همانطور که گفتیم کاربرد اصلی کلیکر آن است که سگ بداند با شنیدن هر صدای کلیک یعنی کار درستی انجام داده است. این مسئله بسیار مهم است زیرا حتی اگر بین تشویقی دادن و کار درستی که سگ انجام داده است وقفه ای بیفتد باز هم سگ متوجه میشود که کار درست را انجام داده است. برای مثال شما فرمان بشین را درنظر بگیرید؛ اغلب سگ های بازیگوش بعد از انجام کار درست یعنی نشستن، چنانچه چند ثانیه بگذرد و تشویقی را دریافت نکنند کم حوصله میشوند و از حالت نشسته خارج میشوند. برای جلوگیری از این مشکل میتوانید از کلیکر استفاده کنید و به مرور هم تشویقی های خوراکی را حدف کنید. اگر به یک کلیکر نیاز دارید آن را از اینجا بخرید.

تربیت سگ

کلیکر سگ کمک بسیار زیادی به شما در تربیت سگ تان میکند.

بهترین زمان تربیت سگ

هر سگ بطور معمول حدودا 10 الی 15 دقیقه میتواند تمام تمرکز خود را روی یادگیری بگذارد. طبق تصویر زیر موقع شروع آموزش تمرکز سگ کم است و به مرور در حین تمرین این تمرکز بیشتر میشود تا جایی که به اوج خود برسد. شما باید در اوج یادگیری سگ جلسه آموزشی را تمام کنید زیرا هرچه بیشتر تمرین کنید حوصله سگ سر میرود و تمرکز او پایین می آید و در نتیجه بهره گیری شما از آن جلسه آموزشی کمتر میشود. در طول روز میتوانید 3 الی 4 بار با سگتان تمرین کنید و توجه داشته باشید هر بار بیشتر از 10 الی 15 دقیقه نشود.

تربیت سگ

مهمترین چیزی که در تربیت سگ باید به آن توجه داشته باشید طول هر جلسه آموزشی برای سگ است. اگر بیش از اندازه طول بکشد سگ خسته شده و به شما توجه نمیکند و طبیعتا بازدهی از آن جلسه تمرین نخواهید داشت.

بهترین متود در تربیت سگ چیست؟

بهترین متود برای آموزش سگ این است که روی کارهای درست تکیه و تمرکز کنید نه روی کارهای اشتباه. با این تعریف یعنی شما باید کارهای درست را با تشویق، مهم جلوه دهید و تا میتوانید از کارهای اشتباه چشم پوشی کنید. اگر بخواهیم بطور دقیق تر در این باره صحبت کنیم باید گفت دفعات اول، از هر 10 بار کار اشتباه تنها 3 بار را تنبیه کنید و بقیه را نادیده بگیرید و چنانچه دیدید تعداد تکرار کار اشتباه زیاد شده است آن موقع تبیه را بیشتر کنید. مغز سگ مثل یک صفحه سفید است و شما هرچه بخواهید میتوانید روی آن بنویسید. خواه چیزهای درست و خواه چیزهای اشتباه. حالا اگر چیزهای اشتباه را مدام به سگ گوشزد کنید ذهن سگ فکر میکند این یک کار مهم است و در آینده نیز آن را تکرار میکند. پس بهتر است تا میتوانید از کارهای درست استقبال کنید و کارهای اشتباه را تاجایی که میتوانید نا دیده بگیرید.

تربیت سگ

از هر ده بار، 5 بار تشویقی کنید، 3 بار نادیده بگیرید و 2 بار تنبیه کنید.

‌‌

نقش روانشناسی در تربیت سگ

برای اینکه بتوانید سگ را به خوبی آموزش دهید باید بتوانید مثل سگ فکر کنید و مثل سگ رفتار کنید. طرز تفکر ما انسان ها با سگ ها بسیار متفاوت است و الزاما برداشت ما از یک مسئله با برداشت سگ از همان مسئله یکسان نیست. این روانشناسی سگ ها است که تا حد زیادی به شما کمک میکند که سگتان را درست اموزش دهید و در مقوله آلفا بودن سگ ها به خوبی خود را نشان میدهد. برای مثال سگتان عادت دارد که سر سفره و موقع شام و ناهار از شما غذا بگیرد و وقتی سر میز می آید کلافه میشوید. با خود فکر میکنید که اگر اول غذا او را بدهید و سپس خودتان شام بخورید دیگر سر میز نخواهد آمد و گدایی غذا نمیکند. اما سگ طبق غریزه اش اینگونه برداشت میکند که چون رئیس وآلفای خانه است اول غذا میخورد. یا هنگام پیاده روی شما به سگتان اجازه میدهید هر جا بخواهد برود چون همیشه در خانه است و میخواهید الان که به پیاده روی آمده اید از گردش لذت ببرد اما سگ این برداشت را دارد که چون رئیس و آلفا است جلوتر از شما حرکت میکند وهرجا دلش بخواهد میرود. این مسئله ی روانشناسی، در شرایط مختلف خود را نشان میدهد و اگر شما میخواهید یک سگ بی عیب و نقص تربیت کنید باید این مسئله توجه ویژه ای داشته باشید.

تربیت سگ

برای اینکه بتوانید سگ را آموزش دهید باید بتوانید مثل سگ فکر کنید و مثل سگ رفتار کنید.

تشویقی در آموزش سگ نقش اساسی دارد

پروسه آموزش دادن به سگ نوعی معامله است. سگ کاری انجام میدهد و در ازای آن چیزی دریافت میکند. هرچه جایزه و تشویقی که به سگ میدهید لذیذ تر و خوشمزه تر باشد انگیزه سگ برای انجام آن کاربیشتر خواهد شد. توجه داشته باشید که تشویقی انواع مختلفی دارد و شما هنگامن آموزش باید از تشویقی های نرم استفاده کنید که خوردن آن بیشتر از 2 ثانیه زمان نبرد. اندازه هر تشویقی باید کاملا مناسب باشد. زیرا اگر بزرگتر از حد معمول باشد هم سگ زود سیر میشود و اشتیاقش برای بدست اوردن تشویقی کم میشود و هم خوردن آن زمان بیشتری میبرد و شما زمان مفید آموزشتان در آن جلسه آموزشی از دست میدهید. اگر کوچکتر از حد معمول باشد سگ انگیزه ای را برای بدست اوردن آن تشویقی ندارد و کاری را که از او میخواهید را انجام نمیدهد.

[/vc_column]

 

اندازه مناسب تشویقی

همانطور که گفتیم تشویقی باید به اندازه ای باشد که در کمتر از 2 ثانیه خورده شود. پس بنابراین برای سگ های نژاد بزرگ باید هر تشویقی که به سگ میدهید به اندازه نیم بند انگشت باشد و برای سگ های نژاد کوچک هم نصف آن اندازه ای که برای سگ های نژاد بزرگ گفتیم باشد. برای انتخاب تشویقی میتوانید از بین برندهای ایرانی و خارجی، تشویقی های طبیعی و صنعتی مورد علاقه سگتان را خرید کنید. هرچه علاقه سگ به تشویقی بیشتر باشد، انگیزه بیشتری برای انجام دادن کار مورد نظر شما دارد.

تربیت سگ

اندازه تشویقی ها نقش سرنوشت سازی در موفقیت شما در آموزش دارد.

بهترین تشویقی سگ

تشویقی ها انواع مختلفی دارند یا از دسته تشویقی های زمان بر هستند که برای خوردنشان زمان زیادی صرف میشود یا از دسته تشویقی های مناسب آموزش هستن. این دسته از تشویقی ها عموما دانه های کوچکتر و نرمی دارند که خوردن آن به راحتی و در یک زمان خیلی کوتاه اتفاق بیفتد. از بین تشویقی های صنعتی طعم هایی مثل بیف، استیک، میوه ها و … در بین سگ ها پرطرفدار ترهستند. البته تشویقی های طبیعی و ارگانیک هم بسیار پر طرفدار اند و امروزه در انواع و طعم های مختتلف عرضه میشود. البته در کنار تشویقی های صنعی میتوانید خودتان تشویقی خانگی برای سگ تان درست کنید.

تربیت سگ

شما میتوانید با امکانات ساده، خودتان در منزل تشویقی خانگی برای سگ تان درست کنید.

خودمان سگ را تربیت کنیم یا از مربی کمک بگیریم؟

وجود یک مربی کاربلد و حرفه ای در آموزش سگ بسیار مهم است حتی اگر خودتان قصد آموزش دادن به سگتان را داشته باشید حتما باید یک مربی حرفه ای بعنوان مشاور در کنار شما باشد. بسیاری از افراد صرفا بدون اطلاع از متود ها و استاندارد های تربیت سگ، با مشورت افرادی که اطلاعات تخصصی در مورد آموزش سگ و تربیت سگ ندارند اقدام به تربیت سگ شان میکنند که احتمال ایجاد مشکلات بعدی بسیار زیاد است. امروزه بسیاری از متود های آموزشی که در گذشته برای آموزش سگ از آن استفاده میشد منسوخ شده است و نباید از آنها استفاده کنید اما متاسفانه بسیاری از افراد یا حتی مربیان آن متود های منسوخ شده را هنوز بکار میبرند.

تربیت سگ

همیشه باید با تکیه بر دانش یک فرد با تجربه سگتان را آموزش دهید.

ویژگی های بهترین مربی که میتواند مشاور شما باشد.

شخصی را که به عنوان مشاور در حوزه تربیت سگ تان انتخاب میکنید باید علم به روز و مطابق با استاندارد های جهانی داشته باشد تا بتوانید برای تربیت سگ تان از او کمک بگیرید در غیر این صورت ممکن است با توصیه های غلط و بکاربردن آنها اشتباهات جبران ناپذیری بکنید. بهتر است نمونه کارها و فیلم های آموزشی او را در شبکه های مجازی و یا حضورا و از نزدیک ببینید تا بتوانید با نحوه کار او بیشتر آشنا شوید. مربی هایی که همیشه به جای تکیه بر تشویق و نقات قوت سگ ها، بر پایه تنبیه آموزش میدهند نمیتوانند قابل اعتماد باشند. از بارز ترین ویژگی یک مربی خوب صبور بودن و داشتن خلاقیت است.

تربیت سگ

برای پیدا کردن یک مربی خوب باید روزها وقت صرف کنید. الزاما اولین کسی را که پیدا میکنید مربی خوبی نیست.

مربی های خانگی

امروزه بازار مربیان سگ که در محل شما سگ را آموزش می‌دهند بسیار داغ شده است. این افراد با حضور در محل شما و جلسات آموزشی برای شما و سگتان اقدام به آموزش می‌کنند. این جلسات عموما بیشتر از یک ساعت به طول خواهد انجامید. اما نکته قابل توجه این است که روش اصولی برای تربیت سگ این است که در هر جلسه آموزشی، بیشتر از 10 الی 15 دقیقه نباید تمرین کنید. در واقع هر ثانیه که از این ده الی پانزده دقیقه بگذرد، بازدهی کار شما پایین تر خواهد آمد. پس بهتر است برای صرفه جویی در هزینه و بالا بردن بازدهی تمرین ها، خودتان اقدام به آموزش دادن به سگ تان کنید. بهترین، کاربردی ترین و کم هزینه ترین راه برای آموزش سگ تان استفاده از فیلم تربیت سگ است که پشتیبانی حضوری و غیر حضوری برای سولات و مشکلات شما داشته باشد.

تربیت سگ در منزل

بسیاری از مربی ها میتوانند در منزل شما سگ را آموزش بدهند.

استفاده از متد های بین المللی، به روز و تایید شده جهانی در این محصول به شما کمک می‌کند تا با داشتن اطلاعات صحیح و عدم استفاده از روش های منسوخ شده در امر تربیت سگ، بتوانید مانند یک مربی حرفه ای سگ خودتان را آموزش دهید بدون آنکه نیاز باشد هزینه های هنگفتی بابت مشاوره و کمک از یک مربی سگ بدهید.

شما پس از دیدن این آموزش 200 دقیقه ای قادر خواهید بود مفاهیم اولیه زندگی را شامل بشین، بخواب، فرمان نه و … که تمام سگ ها برای زندگی در کنار انسان ها لازم است یاد بگیرند را خودتان به سگتان آموزش بدهید بدون آنکه نیاز به هزینه های زیاد برای گرفتن یک مربی اختصاصی برای سگتان باشد، میتوانید به سادگی در منزل و فقط با روزی کمتر از یک ساعت تمرین، سگی فرمان پذیر داشته باشید.

این دی وی دی آموزشی دارای گارانتی بی قید و شرط بازگشت وجه است و درصورت نارضایتی شما از خرید به هر دلیلی، تمام مبلغ پرداختی با کمال احترام به شما عودت داده خواهد شد. برای تهیه این فیلم ها اینجا را کلیک کنید.

تربیت سگ

بهترین و کامل ترین ویدئوی آموزش سگ. مناسب برای تمام نژاد ها

بهترین مربی سگ برای تربیت سگ و هزینه آموزش

بهترین مربی برای هر سگ میتواند صاحب سگ باشد درصورتی که هم وقت و هم صبر لازم را داشته باشد در غیر این صورت بهتر است حتما یک مربی را برای سگتان انتخاب کنید. برای اطمینان از کیفیت کار مربی حتما باید از نزدیک با کار مربی اشنا شوید و یا حتی یک مشاوره چند دقیقه ای از او بگیرید تا متوجه روند کاری ان مربی بشوید. ترجیحا کار را با قرارداد آموزشی شروع کنید و از اعتماد بیجا به افراد خودداری کنید. اگر با یک مجموعه آموزشی همکاری داشته باشد قابل اعتماد تر است.

نژاد سگتان و هچنین اینکه چه آموزشی بخواهید به سگتان بدهید در زمینه تعیین قیمت بسیار مهم است. حتی شهری که در آن زندگی میکنید هم در این مورد تاثیر گذار است و نمیتوان مبلغ دقیقی را برای تربیت سگ در نظر گرفت. اما عموما هر جلسه یک ساعته مشاوره از 300 هزار تومان شروع میشود به بالا و هزینه های تربیت سگ توسط مربی نیز از 4 میلیون تومان شروع میشود. البته این مبالغ ارتباط مستقیمی به کیفیت کار مربی نیز دارد. برای تربیت سگ در اصفهان میتوانید از مربیان حرفه ای ما کمک بگیرید. برای مطالعه اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.

مربی سگ

یک راه برای محک زدن اطلاعات و علم یک مربی سگ این است که ابتدا یک مشاوره تلفنی کوتاه با او داشته باشید.

 

ارکان تربیت سگ

تربیت سگ سه رکن اساسی دارد که چنانچه به آنها توجه نکنید نمیتوانید سگتان را به خوبی آموزش دهید. اول باید قانون تعیین کنید، بعد هم باید قانون را تحت هر شرایطی اجرا کنید و در اخر هم باید قبل از اینکه سگ بابت نیاز های اصلی زندگی اش از شما درخواستی داشته باشد آن نیاز را برطرف کنید. مثلا آب و غذا از نیزا های اصلی زندگی سگ ها است که در طول روز باید در اختیارشان قرار دهید. حالا اگر شما سهل انگار باشید سگ با واق زدن شما را متوجه میکند که تشنه یا گرسنه است و باید نیزا او را برطرف کنید. همین واق زدن میتواند در بلند مدت تبدیل به یک عادت و مشکل رفتاری شود. قبل از واق زدن و وقوع این اتفاق نیاز او را برطرف کنید. همچنین همانطور که خواندید هر چیزی که برای شما مهم است باید تبدیل به قانون شود و در هر شرایطی اجرا شود. برای مثال دوست ندارید سگتان وارد اتاق خوابتان شود. این مسئله تبدیل میشود به یک قانون و تحت هر شرایطی نباید وارد اتاق خواب شود. اینگونه نباشد که در طول روز اجازه ورود به آنجا را نداشته باشد اما شب ها هنگام خواب کنار شما و در اتاق خواب بخوابد.

تربیت سگ

قدم اول در آموزش سگ این است که قانون تعیین کنید و سپس در قدم دوم آن را در هر شرایطی اجرا کنید.

 

مثلث تربیت سگ : نظم، تمرین، محبت !

به اعتقاد سزار میلان یکی از مربی های معروف در دنیا، در زندگی با سگ اول باید تمرین، سپس نظم و در انتها محبت باشد. گاهی اوقات محبت های بیجا میتواند به ضررتان تمام شود پس باید اول تمرین را در اولویت کار خود قرار دهید و هر روز با سگتان تمرین کنید. دومین مسئله نظم است که باید تمام کارهای روزانه سگ را از غذا خوردن و بازی کردن گرفته تا تمرین کردن و پیاده روی، همه و همه طبق یک نظم خاص و همیشه در یک زمان خاص انجام شود. مثلا اگر قرار است به پیاده روی بروید هر روز راس یک ساعت مشخص بروید و آن را در زمان های مختلف شبانه روز انجام ندهید. در مورد تمام امور زندگی سگ این مسئله باید درنظر گرفته شود. از طرفی هیچگاه بدون دلیل به سگ خود تشویقی ندهید و بدون دلیل محبت نکنید، همیشه سعی کنید قبل از نوازش و محبت و دادن تشویقی حتما کاری را از سگ بخواهید تا انجام دهد سپس او را تشویق یا نوازش کنید.

تربیت سگ

به اعتقاد سزار میلان اول باید نظم باشد، بعد تمرین و در نهایت محبت !

اجتماعی کردن سگ یعنی چه؟

چیزی که از آن تحت عنوان اجتماعی شدن سگ یاد میشود در حقیقت آشنا کردن سگ با شرایط، صداها، افراد، حیوانات، مکان ها و … است که برای سگ جدید باشد و تازگی داشته باشد. هر چه در سنین پایین تر اتفاق بیفتد بهتر است. قرار گرفتن در شرایط مختلف و آشنایی با چیز های جدید حس اعتماد به نفس را در سگ تقویت میکند و باعت میشود از چیزی نترسد در عوض سگ هایی که به درستی اجتماعی نمیشوند عموما در ترسو هستند و در مواجه با شرایط مختلف ترس و استرس شدیدی میگیرند و به لرز می افتند. اغلب افراد فکر میکنند تا 4 ماهگی نباید به هیچ عنوان سگ را در محیط بیرون از منزل برد اما درادامه مطالب مفیدی در این باره خواهید خواند. توجه داشته باشید که اجتماعی شدن چیزی است که باید تا اخر عمر سگ ادامه داشته باشد و چیزی نیست که بگوییم یک دوره مثلا 20 روزه دارد و تمام میشود.

تربیت سگ

فرایند اجتماعی کردن سگ تا اخر عمر او ادامه دارد و هیچ گاه پایان ندارد.

‌‌

اجتماعی شدن با قرنطینه قبل از واکسیناسیون منافات ندارد.

احتمالا شما نیز شنیده اید که نباید سگ را تا قبل از تکمیل دوره اول واکسیناسیون یعنی تا حدود 4 ماهگی، بیرون از منزل برد  باید او را در منزل و محیط ایزوله نگه داشت. این امر کاملا درست است زیرا هنوز واکسیناسیون توله سگ کامل نشده و اگر بیرون برود، به دلیل تزریق نشدن واکسن ها هر لحظه ممکن است دچار بیماری های کشنده مثل پاروا ویروس، دستمپر و … شود. اما این اصلا با روند اجتماعی کردن سگ منافاتی ندارد. در اصل این گونه بیماری ها از تماس متقیم سگ شما با منطقه یا حیوانات آلوده منتقل میشود و شما میتوانید بدون اینکه سگتان را روی زمین بگذارید یا با بقیه سگ ها و حیوانات در ارتباط باشد چند دقیقه کوتاه به محیط بیرون از منزل بروید و یک پیاده روی کوتاه داشته باشید. یا اینکه با پخش کردن صداهای مختلف مثل صدای گریه نوزاد، گربه، موتور و ماشین، خنده، گریه و … روند اجتماعی شدن توله سگ را آغاز کنید.

اجتماعی کردن سگ

اجتماعی شدن با قرنطینه قبل از واکسیناسیون منافات ندارد.

یک سگ خانگی چه چیزهایی باید یاد بگیرد؟

برای سگ های خانگی همین که اجتماعی باشند، مشکل رفتاری نداشته باشند و فرمان های اصلی را بلد باشند کفایت میکند. اما اگر دوست داشته باشید میتوانید برخی کارهای نمایشی مثل آموزش مرگ نمایشی، آموزش دست دادن، آموزش زنگ زدن و … را به سگتان یاد بدهید. هرچه کارهای بامزه بیشتری انجام بدهد شما را بیشتر سرگرم خواهد شد و از وقت گذرانی با سگتان سیر نمیشوید. پس از اینکه سگتان آموزش های مورد نیاز را یاد گرفتی متیوانید اموزش های نمایشی و فانتزی را به او یاد بدهید. توجه داشته باشید تا زمانی که چیزهای جدید به سگ یاد بدهید، ذهن سگ اماده یادگیری میماند و هر لحظه اراده کنید میتوانید چیز جدید به او یاد بدهید. اگر برای مدت طولانی با او چیزهای جدید تمرین نکنید قطعا مغز سگ آمادگی یادگیری سریع نخواهد داشت و باید مدت زمان بیشتری با او تمرین کنید تا یاد بگیرد.

تربیت سگ خانگی

برای سگ های خانگی یاد گرفتن یکسری آموزش های پایه و نداشتن مشکلات رفتاری کفایت میکند.

یک سگ کار ( نگهبان، شکاری و … ) چه چیزهایی باید یاد بگیرد؟

سگ های گروه کار باید توانایی ها و مهارت های خاصی یاد بگیرند تا بتوانند در شرایط مختلف و خاص بهترین واکنش ممکن را از خود نشان دهند پس آموزششان به کلی از همان ابتدا با سگ های خانگی متفاوت است. اگر یک سگ کار دارید حتما از همان تولگی با مشورت یک مربی حرفه ای آموزشش را شروع کنید حتی برای ابتدایی ترین کارها و بازی ها. برخی از بازی ها در این سن زمینه ساز آموزش های مهم در سنین بالا تر هستند. شخصیت سازی در سن تولگی مهمترین بخش زندگی سگ های کار است. شناخت درایو سگ ها و اینکه از هر درایو چه استفاده ای ببرید چیزی است که باید تحت نظر یک مربی حرفه ای باشد.

تربیت سگ نگهبان

برای نژاد سگ های کار باید در تولگی حتما شخصیت سازی صورت بگیرد تا در آینده بتوانید از آنها در کارهای مدنظرتان استفاده کنید.

تاثیر تخلیه انرژی در تربیت سگ

به جرات میتوان گفت اگر هر سگ روزانه 15 الی 20 دقیقه تخلیه انرژی شود چیزی حدود 90 درصد از مشکلات رفتاری اش حل خواهد شد. بنابراین بازی کردن با سگ ها یک کار بسیار مفید است که میتوانید با انجام دادن آن از بروز مشکلات رفتاری و خرابکاری های اتفاقی توسط سگ در منزل جلوگیری کنید. همچنین سگ ها باید روزانه و یا حداقل یک روز در میان حتما به پیاده روی بروند. با این کار هم به روند اجتماعی شدنشان کمک میکنید، هم تخلیه انرژی میشود و هم از یک گردن دو نفره در کنار هم لذت میبرید.

تربیت سگ

باید توجه داشته باشید که تخلیه انرژی سگ بسیار ضروری است. این کار را میتوانید هر روز با بازی کردن و پیاده روی انجام دهید. البته رفتن به پارک سگ ها نیز ایده بسیار خوبی است.

تاثیر بازی ها در آموزش سگ

برخی بازی ها به شخصیت سازی توله ها و حتی سگ های بالغ کمک میکند که این دسته از بازی ها باید متناسب با ویژگی های ذاتی سگ ها و توجه به درایو آنها انجام شود. حتی گاهی اوقات ممکن است بازی های خیلی پیش پا افتاده در بروز مشکلات رفتاری تاثیر داشته باشد و بالعکس. یعنی ممکن است با انجام دادن یک بازی بسیار ساده که حتی فکرش را نمیکردید، بتوان یک مشکل رفتاری بزرگ را در سگ ها از بین برد. اگر در انتخاب یک بازی مناسب برای سگتان نیاز به مشورت دارید، همین الان میتوانید با شماره گیری 33032 – 031 از مربیان ما در این زمینه کمک بگیرید.

تربیت سگ

بهترین بازی برای سگ توپ بازی است. تقریبا تمام سگ ها به توپ بازی و بکش بکش علاقه زیادی از خود نشان میدهند.

تاثیر تغذیه در تربیت سگ

یکی از مسائلی که بسیاری از افراد به آن توجه نمیکنند این است که تغذیه درست و اصولی برای سگشان در نظر نمیگیرند. هرچه سگ شما تغذیه بهتری داشته باشد از لحاظ جسمی وفکری سالم تر خواهد بود. امروزه غذاهایی در دنیا تولید میشود که حاوی فنومایند ( phenomind ) هستند. این ماده به کاهش روند پیری مغز در سگ ها کمک شایانی میکند و باعث میشود از آلزایمر و بیماری های مغزی در سگ ها جلوگیری کند. همچنین این دسته از غذا ها به ذهن سگ کمک میکند که تا سن بیشتری آماده پذیرش آموزش ها بماند.

تربیت سگ

تا کنون به اهمیت غذای سگتان در سلامت جسمی و ذهنی او فکر کرده اید؟ تغذیه صحیح را جدی بگیرید.

شاید باورتان نشود اما آموزش مسواک زدن و برس کشی هم مهم است!

سگ شما باید طوری اموزش ببیند که در مقابل درخواست های شما مقاومت نکند و برای رسیدن به این هدف باید صبر و حوصله زیادی به خرج دهید. مسواک زدن و برس کشی از دسته کارهای با اهمیت در طول زندگی سگ است. اگر سگ به مسواک زدن عادت نداشته باشد در مدت زمان کوتاهی دندانهایش میپوسد و از آنجایی که هزینه های دندان پزشکی برای سگ ها بسیار زیاد است و در ایران خدمات دندان پزشکی برای سگ ها بطور گسترده انجام نمیشود و همچنین تعداد دکتران دندان پزشک دام بسیار اندک است، بهتر است به خوبی از دندان های حیوان خانگی خود مراقبت کنید تا مجبور به کشیدن دندان ها نشوید. برای آموزش مسواک زدن به سگ ویدئوی زیر را مشاهده کنید :

 

همانطور که گفتیم برس کشی هم اهمیت فراوانی دارد و چنانچه بطور روزانه بدن سگ خود را شانه نزنید در مدت زمان کوتاهی تمام مو ها گره میخورند و حالت نمدی به خود میگیرند. در این صورت چاره ای ندارید بجر کوتاه کردن و در مواقع خیلی حاد باید موهای سگ را با موزر بزنید. برای دیدن آموزش برس کشی به سگ اینجا را کلیک کنید و چنانچه به یک موزر نیاز دارید آن را از اینجا بخرید.

تربیت سگ

آموزش مسواک زدن به سگ و آموزش برس کشیدن به سگ از واجب ترین آموزش ها است.

آموزش های از نان شب واجب تر !!!

فرمان « نه » از مهمترین آموزش هایی است که باید به سگتان بدهید. وقتی سگ معنی « نه » را درک کند و بفهمد که وقتی نه را میشنود چه واکنشی از خود نشان دهد راحت تر میتوانید روند تربیت سگ را پیش ببرید. برای این آموزش میتوانید یکی از رفتار هایی که سگتان انجام میدهد و قصد دارید از آن جلوگیری کنید را انتخاب و تمرین را شروع کنید. برای مثال سگ وارد اتاق خوابتان میشود و شما دوست ندارید این اتفاق بیفتد. با هم جلوی در اتاق باستید و به سگ فرمان بشین را بدهید. پس از اینکه سگ نشست به او تشویقی بدهید. سپس یک قدم از او فاصله بگیرید. اگر از حالت نشسته خارج شد به او یک نه محکم و قاطع بگویید و دوباره با دادن فرمان بشین او را به حالت قبل برگردانید و تشویقی بدهید. با تکرار این کار در شرایط مختلف او معنی نه را درک خواهد کرد. به مرور میتوانید آن را به سایر امورد تعمیم دهید. مثل واق زدن، گاز گرفتن و …

آموزش نه به سگ

فرمان « نه » باید جزو اولین فرمان هایی باشد که به سگتان یاد میدهید زیرا با این آموزش تا حدودا 80% از مشکلات شما حل خواهد شد.

مشکلات رفتاری را چگونه در سگ ها برطرف کنیم؟

بهترین راهکار این است که اتفاق افتادن آن مشکل جلوگیری کنید اما اگر به هر دلیلی سگ شما مشکل رفتاری دارد در ابتدا حتما باید با یک مربی رفتار شناس مشکلات را مطرح کنید تا آن را ریشه یابی کند و بهترین راه حل را به شما ارائه دهد. تمام رفتار های سگ مثل تار عنکبوت به هم وصل است. درنظر بگیرید سگی به دلیل پرخاشگری با افراد غریبه ناسازگاری داشته باشد و با مواجه شدن با افراد جدید به آنها حمله و پرخاش کند. برای رفع این پرخاشگری ابتدا باید دلیل آن را پیدا کنیم. پرخاشگری و حمله کردن دلایل زیادی میتواند داشته باشد. مثلا سگی که به شدت از چیزی بترسد واکنش خود را یا بصورت حمله و یا بصورت لرز و حلقه کردن دم زیر شکم نشان میدهد پس ممکن است دلیل این رفتار سگ ترس باشد. ترس هم در پی تنبیه شدن های بیش از اندازه و یا اجتماعی نشدن بوجود می آید. از طرفی ممکن است به دلیل عصبی بودن این مشکل بوجود آمده باشد. پس مهمترین چیز این است که با یک مربی مشورت کنید تا بهترین و مناسب ترین راهکار را به شما ارائه دهد. اگر در این زمینه نیاز به مشاوره دارید همین الان میتوانید یک وقت مشاوره با بهترین مربی ها و رفتار شناسان ما رزرو کنید.

ناهنجاری سگ

اولین قدم برای رفع مشکل رفتاری در سگ این است که آن مشکل را ریشه یابی کنید. در غیر اینصورت هرگز نمیتوانید آن مشل را کامل و درست حل کنید.

بالانس رفتاری یعنی چه؟ چه سگی بالانس رفتاری دارد؟

منظور از بالانس رفتاری این است که سگ در شرایط مختلف بهترین واکنش ها را از خود نشان دهد. در مواجه شدن با افزاد غریبه و سایر سگ ها پرخاشگری یا ترس از خود نشان ندهد. نسبت به محرکات محیطی واق نزند و … . سگی که این ویژگی ها را داشته باشد اصطلاحا بالانس رفتاری دارد که باید از دوران تولگی با سگ تمرین کنید تا در دوران بلوغ رفتار صحیح داشته باشد. عموما سگس که به خوبی اجتماعی شده باشد و فرمان پذیر نیز باشد بالانس رفتاری بیشتری دارد.

تربیت سگ

برای ایجاد بالانس رفتاری در سگتان حتما باید از تولگی او را اجتماعی کنید و روی آموزش های فرمان پذیری بطور جدی کار کنید.

شرایط شروع آموزش

تربیت سگ را باید از محیط های خلوت و بدون محرک محیطی شروع کنید. در ابتدا که قرار است فرمان جدیدی را به سگ یاد بدهید باید از یک اتاق خلوت و بی سرو و صدا شروع کنید. پس از چند بار تمیرن که سگ منظور شما را از ان فرمان درک کرد میتوانید محرک محیطی اضافه کنید مثل صدای تلویزیون، صدای صحبت کردن افراد و … . همنگامی که سگ آن فرمان را یاد بگیرد میتوانید در محیط های شلوغ تر و در نهایت در بیرون از منزل، کوچه و خیابان آن فرمان را تمرین کنید تا بطور کامل ملکه ذهن سگ شود و در هر شرایطی آن فرمان را اجرا کند.

شرایط تربیت سگ

در ابتدا تربیت سگ را حتما از مکان های خلوت و بدون هیچ عامل حواس پرتی شروع کنید. سپس به مرور انواع محرک های محیطی را اضافه کنید تا روی تمرکز سگ تان نیز کار شده باشد.

ویژگی فرامین در تربیت سگ

هر فرمانی را که میخواهید به سگ یاد بدهید با یک کوتاه و ترجیحا تک سیلابی باشد. چون ذهن سگ زودتر آن را یاد میگیرد. اگر فرامین را به زبان انگلیسی با سگ تمرین کنید بهتر است چون بیشتر کلماتشان تک سیلابی است. مثلا برای آموزش فرمان بشین، کلمه ی « بِ شین » در زبان فارسی دو سیلابی است اما « sit » تک سیلابی است و بهتر در ذهن سگ باقی میماند. این قائده در مورد اسم سگ ها نیز صادق است. یعنی شما باید اسم هایی را برای سگتان انتخاب کنید که تک سیلابی یا نهایتا دو سیلابی باشد تا راحت تر در دهن سگ بماند. میتوانید مقاله ما را در خوصوص لیستی از اسم دخترانه برای سگ و اسم پسرانه برای سگ را بخوانید.

تربیت سگ

مهمترین ویژگی فرمان هایی که در تربیت سگ تان به او یاد میدهید این است که کوتاه و تک سیلابی باشد تا رودتر و راحت تر یاد بگیرد و همچینین در ذهن سگ بماند.

آموزش نشستن به سگ

برای اینکه بتوانید نشستن را به سگ خود آموزش دهید باید روبروی او بایستید و یک تشویقی خیلی خوشمزه را در دستتان بگیرید. سپس دستتان را مقابل بینی او بگیرید تا تشویقی را بو بکشد. سپس دستتان را از مقابل بینی سگ به سمت عقب بکشید. با این کار سگ برای بو کردن تشویقی و گرفتن آن به عقب متمایل شده و اجبارا مینشیند. چند بار که این کار را تکرار کردید سپس میتوانید قبل از اینکه دستتان را به عقب متمایل کنید کلمه « بشین » یا « sit » را بکار ببرید. درصورتی که سگ همچنان در حالت ایستاده چند قدم به عقب برود، میتوانید دست خود را روی کمر شگ قرار دهید و همچنان که تشویقی را به سمت عقب متمایل میکنید فشار اندکی به پشت سگ وارد کنید تا به حالت نشسته در بیاید. بعد از چند بار سگ متوجه میشود که بشین یعنی چه و وقتی این کمه را میشنود باید چه کاری انجام دهد. به تصویر زیر دقت کنید :

آموزش نشستن به سگ

مراحل تربیت سگ در فرمان بشین

آموزش خوابیدن به سگ

ابتدا باید به سگ فرمان بشین را یاد داده باشید. در مقابل سگ باستید و فرمان نشستن را بدهید و وقتی به حالت نشسته در آمد تشویقی که در دستتان دارید را رو بروی بینی او بگیرید و به سمت پایین و جلو بکشید. سگ برای دنبال کردن آن به حالت خوابیده در می آید. چند بار که این کار را تکرار کردید سپس میتوانید قبل از اینکه دستتان را به عقب متمایل کنید کلمه « بخواب » یا « down » را بکار ببرید. بعد از چند بار سگ متوجه میشود که بخواب یعنی چه و وقتی این کمه را میشنود باید چه کاری انجام دهد. به تصویر زیر دقت کنید :

آموزش خوابیدن به سگ

مراحل تربیت سگ در فرمان بخواب

آموزش صبر کردن به سگ

این فرمان را میتوانید با مقداری خوراکی شروع کنید. آن را در دستتان بگیرید و جلوی سگ قرار دهید. هر زمان که سرش را جلو آورد و خواست خوراکی را بخورد مشتتان را ببندید و محکم بگویید « نه ». وقتی سرش را عقب برد دوباره دستتان را باز کنید و فرمان « صبر کن » یا « wait » را بدهید. توجه داشته باشید که هر بار سگ این کار را تکرار کرد شما باید دستتان را مشت کنید و محکم بگویید نه! مرحله بعدی این است که آن خوراکی را روی زمین بگذارید و بگویید صبر کن! چنانچه سگ بخواهد آن را بخورد فورا آن را بردارید و بگویید نه!  پس از چند بار تمرین کردن سگ متوجه میشود که فرمان صبر کن یعنی چه و پس از شنیدن آن چه کاری باید انجام بدهید.

آموزش صبر کردن به سگ

تربیت سگ در فرمان صبر کردن

آموزش بخور و نخور به سگ

آموزش « بخور » اغلب بعد از فرمان « صبر کردن » می آید و هدف این است که سگ بفهمد زمان صبر کردن تمام شده و اکنون میتواند آن خوراکی را بخورد. برای این منظور پس از اینکه چند ثانیه از فرمان صبر کن گذشت و سگ در برابر خوردن آن خوراکی مقاومت کرد، میتوانید با دادن فرمان « بخور » سگ را از فرمان قبلی خارج کنید. همیشه توجه داشته باشید که پس از اینکه ظرف غذای سگ را روی زمین میگذارید، سگ باید با فرمان شما غذا خوردنش را شروع کند و این فرمان ها به شما کمک خیلی زیادی در تربیت سگ و جلوگیری از آلفا شدن او میکند.

آموزش بخور و نخور به سگ

آموزش بخور و نخور در تربیت سگ

تفاوت فرمان نخور و صبر کن

بسیاری از افراد این فرمان ها را با فرمان صبر کردن اشتباه میگیرند ولی باید بدانید که این دو نه تنها با هم کاملا فرق دارند بلکه اگر آنها را با هم اشتباه بگیرند باعث گیج شدن و سردرگمی سگ خواهد شد و سگ این دو فرمان را نمیتواند از هم تشخیص دهد. تفاوت « نخور » با « صبر کن » در این است که پس از فرمان نخور سگ به هیچ عنوان نباید آن خوراکی را بخورد و حتما باید از یک تشویقی جداگانه با طعم و بوی متفاوت استفاده کنید تا بداند تحت هیچ شرایطی نباید آن را بخورد اما در فرمان صبر کن باید همون خوراکی را بخورد تا مفهوم صبر کردن را متوجه شود در غیر اینصورت در تربیت سگ تان شکست میخورید.

تفاوت فرمان صبر کن و نخور

تفاوت فرمان صبر کن و نخور بسیار مهم است و باید در تربیت سگ تان به آن توجه کنید.

آموزش نکشیدن قلاده به سگ

سگ ها وقتی قلاده خود را میکشند که برای رفتن به جایی یا به سمت چیزی عجله و حرص داشته باشند. اگر هنگام پیاده روی سگ قلاده اش را میکشد تا به سمتی برود؛ به هیچ عنوان نباید شما هم بند را به طرف خودتان بکشید زیرا با این کار یک نوع زور آزمایی اتفاق می افتد، سگ و میکشد تا به جلو برود و شما هم میکشید که مقاومت کنید و این کار هم هیچ نتیجه ای جز جری تر شدن هر دوی شما ندارد. بهترین کار در چنین شرایطی این است که جهت حرکت خود و سگتان را تغییر دهید. هر زمان که سگ قلاده اش را کشید شما باید دور بزنید و بر خلاف آن جهت حرکت کنید. با تکرار این کار سگ متوجه میشود اگر نسبت به جلو رفتن حرص زیادی داشته باشد، دیر تر به آنجا میرسد. پس به مرور این عادت کشیدن را ترک میکند.

نکته قابل توجه این است که برای سگ هایی که قلاده خود را میکشند نباید از قلاده گردنی هنگام پیاده روی استفاده کرد چون باعث ایجاد مشکل و آسیب در ناحیه گردن و دستگاه تنفسی خواهد شد. ازآنجایی که این آموزش بسیار مهم است توصیه میکنیم ویدئو آموزشی ما در این باره از اینجا ببینید.

آموزش نکشیدن قلاده

آموزش نکشیدن قلاده بسیار مهم در مقوله تربیت سگ است زیرا اگر سگ هنگام پیاده روی قلاده اش را بکشد باعث اسیب به کتف و کمر شما خواهد شد.

آموزش واق نزدن به سگ

واق زدن یک سگ بخصوص در محیط های آپارتمانی بسیار آزار دهنده است و اعتراض همسایگان را در پی دارد. همیشه توصیه ما این است که علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد پس بهترین کار این است که از همان ابتدا نگذارید این واق زدن به یک عادت بد برای سگتان تبدیل شود که در بالاتر نیز در این باره صحبت کردیم. اما اگر در حال حاضر این مشکل را دارد باید فرمان « نه » را به خوبی با او تمرین کنید. سپس در شرایطی که سگ واق میزند شروع به آموزش کنید. مثلا سگ شما روی زنگ در حساسیت نشان میدهد؛ شما باید از شخصی بخواهید جلوی درب بایستد و زنگ در را بزند. وقتی سگ واق زد محکم و قاطع بگویید نه! و وقتی سگ واق زدن را متوقف کرد به او یک تشویقی بسیار بسیار لذیذ و مورد علاقه اش را بدهید. این کار را چندین بار تکرار کنید تا سگ بفهمد واق زدن به زنگ در کار اشتباهی است. این پروسه برای تمام کارهای اشتباه یکسان است و برای توقف هر کار اشتباهی باید از همین روش استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و عالی در مورد دلایل واق زدن سگ ها و راه های از بین بردن این مشکل میتوانید ویدئوی زیر را ببینید :

 

آموزش تنها ماندن به سگ

قبل از شروع این آموزش بهتر است به سگتان فرمان نه، بشین و بخواب را یاد داده باشید. با هم با فاصله ی چند قدمی از درب ورودی منزل بروید. به سگتان فرمان بشین یا بخواب دهید و پس از انجام آن فرمان یک تشویقی بدهید. سپس یک قدم از سگ فاصله بگیرید و قبل از اینکه سگ بابت دور شدن شما استرس بگیرد خیلی زود به سمتش باز گردید و خوشمزه ترین تشویقی را به او بدهید؛ زیرا ممکن است با حس ترس از بابت دور شدن شما، از حالت خوابیده یا نشسته در آمده و به سمت شما بیاید. بعد از اینکه چند بار این کار را تمرین کردید فاصله تان را از او دورتر کنید و به سمت در نزدیک تر شودی. هر زمان سگ از حالت نشسته یا خوابیده در آمد حتما باید به سمت او برگردید و یک نه محکم بگویید و سگ را به همان حالت قبل برگردانید و مجدد از او فاصله بگیرید. پس از این مراحل میتوانید آموزش را چالش بر انگیز تر کنید و به دستگیره در دست بزنید، در را باز کنید، یک قدم به بیرون بروید، بیرون بروید و در را به مدت یک ثانیه ببندید، چند ثانیه پشت در بمانید و در نهایت چند دقیقه پشت در بمانید و این زمان را به مرور بیشتر کنید.

آموزش تنها ماندن به سگ

آموزش تنها ماندن به سگ

آموزش بیا اینجا به سگ

برای شروع این آموزش به یک بند قلاده بلند نیاز دارید. بند قلاده را به قلاده سگ متصل کنید و یک اسباب بازی را کمی آنطرف تر پرتاب کنید تا سگ به ست آن برود. سپس تشویقی را به او نشان دهید تا حواسش به آن تشویقی جلب شود. وقتی سمت شما امد تشویقی را به سگ بدهید. اگر شگ تمایلی برای به سمت شما آمدن نداشته باشد با آن بند قلاده به آرامی او را به سمت خود متمایل کنید و کمی بکشید. هر بار که سگ سمت شما آمد باید تشویقی خیلی خوش مزه ای به او بدهید تا انگیزه کافی برای آمدن سمت شما داشته باشد. پس از چند بار تمیرن کردن میتوانید کلمه « بیا اینجا » یا « come » را نیز بگویید. پس از مدتی تمرین کردن سگ یاد میفهمد منظور شما از فرمان « بیا » یا « come » چیست. در این مرحله میتوانید بند قلاده را آزاد تر بگیرید و در نهایت بعد از چند روز تمرین میتوانید کلا بند قلاده را حذف کنید.

آموزش بیا اینجا به سگ

آموزش بیا اینجا به سگ

 

اگر سگم آموزش تنهایی نبیند چه اتفاقی می افتد؟

این آموزش یکی از مهمترین آموزش هایی است که از تولگی باید به سگ داده شود مخصوصا توله هایی که در سن پایین تر از 7 هفتگی از مادرشان جدا میشوند. مادر ها در سنین تولگی مهمترین مهارت های زندگی را به توله هایشان آموزش میدهند که اگر زود از مادر جدا شوند این مهارت های زندگی را یاد نمیگیرند و جای خالی این مهارت ها در سنین بالاتر حس میشود. یکی از این مهارت ها تحمل تنهایی و کم کردن وابستگی است. توله هایی که در کمتر از 7 هفتگی از مادر جدا میشوند دچار اظراب جدایی میشوند، بیشتر گاز میگیرند، پرخاشگری بیشتری دارند و … . پس بنابراین باید روی آموزش تنها ماندن از همان تولگی کار کنید. هرچه سگ به شما وابسته تر باشد تحمل تنهایی برای او سخت تر خواهد بود و دچار مشکل ضطراب جدایی خواهند شد.

 

 

 

امیدواریم بتوانیم با این مقاله به شما در آموزش سگ تان کمک کنیم. اگر دوست دارید خلاصه این مقاله را از زبان مربی ما، خانم فرهادی بشنوید میتوانید فایل صوتی آن را از اینجا دانلود کنید.

 

گارانتی کیفیت محصول

ما از کیفیت محصول ارائه شده به شما اطمینان داریم و با پشتوانه این اطمینان، گارانتی بی قید و شرط بازگشت وجه برایش درنظر گرفته ایم. چنانچه احساس کردید این محصول کارایی لازم را برای شما ندارد تمام وجه پرداختی به شما عودت داده خواهد شد.

سوالات متداول در مورد محصولات آموزشی ما

با خرید بسته تربیت سگ میتوانم سگم را کاملا آموزش دهم؟

با خرید این بسته تمام لوازم و اطلاعاتی که برای تربیت کردن سگ نیاز دارید را دریافت خواهید. همچنین یاد میگیرید از هر ابزار چگونه و چطور استفاده کنید.

این یک مجموعه کامل برای تربیت سگ است.

آیا تنها با خرید دی وی دی آموزشی میتوانم سگم را آموزش دهم یا نیاز است حتما بسته آموزشی را بخرم؟

نیاز اصلی برای اموزش سگ این است که شما علم و اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید. در کنار آن باید از ابزار تربیت سگ که ضروری و لازم برای این کار است، استفده کنید. درصورتی که این ابزار را از قبل دارید نیازی به تهیه بسته کامل نیست اما اگر آنها را ندارید توصیه ما این است که بسته را خریداری کنید.

چگونه زبان بدن سگ ها را بفهمیم و از آن در آموزش و تربیت سگ استفاده کنیم؟

در این دی وی دی آموزش سگ که دراختیارتان قرار میگیرد، به مبحث زبان بدن سگ ها یا همان بادی لنگوایج سگ پرداخته شده و شما را با زبان بدن سگ آشنا میکند.

چگونه سگی مطیع داشته باشیم؟

اینکه سگی مطیع داشته باشید کاملا بستگی به آموزش هایی دارد که به سگ میدهید. همیشه سعی کنید درست ترین رفتار را به سگ یاد دهید تا او بهترین و صحیح ترین واکنش را در مقابل فرمان شما داشته باشد.

در این دی وی دی نحوه رفتار صحیحرا هم برای خود و هم برای سگ یاد خواهید گرفت.

در این دی وی دی روش تربیت سگ برای دستشویی هم آموزش داده میشود؟

بله در این دی وی دی علاوه بر آموزش فرمان پذیری سگ ، تعدادی آموزش مکمل قرار داده شده است از جمله آموزش محل دستشویی به سگ، گیاهان و غذاهای خطرناک و مضر برای سگ و …

 

این دی وی دی برای چه سگ هایی مناسب است؟

این دی وی دی تربیت سگ برای تمام نژاد ها و تمام سن ها مناسب است. اما هرچه تربیت سگ را از سن پایین تر شروع کنید بهتر است.

موضوعات این صفحه